Świetlica – dla dziecka

Materiały na dysku – dla dziecka (kliknij tutaj aby otworzyć)


  zrób to sam nr 1: rysowanie

Dziś w kilku prostych krokach nauczysz się rysować wspaniałe zwierzaki: papugę, smoka, pingwina i siedem innych. Przygotuj kartki i kredki. Rysuj krok po kroku, zgodnie z obrazkami. Na każde zwierzę przeznacz jedną stronę kartki z małego bloku rysunkowego. Do dzieła!

Zwierzaki krok po kroku, cz. 1.          (źródło: https://www.facebook.com/didyouknowworld1/)


  zrób to sam nr 2: rysowanie, wycinanie, wyklejanie

Marzysz o własnym akwarium, ale jakoś nie udaje ci się przekonać do tego pomysłu rodziców? – Nie trać czasu, sam załóż akwarium na ścianie. Do dzieła!

Akwarium bez wody    (źródło: edding.com)


  okno na świat nr 1: podróż po muzeach i zamkach w Polsce

Jak myślisz? Czy w jeden dzień udałoby się przejechać z Warszawy do Wieliczki, dalej do Gniezna i aż do Malborka, zwiedzając po drodze: 2 zamki, 3 muzea, 1 pałac i 1 kopalnię? – Hm, chyba byłoby trudno. Ale w naszej świetlicy takie rzeczy są możliwe. Ruszaj w drogę!

Muzea w Polsce – wirtualna podróż po Polsce i zabytkach


  zagraj ze mną nr 1: gra dla dwojga

Umiesz już policzyć do stu? Jeśli nie, to nic nie szkodzi – podobną grę możesz stworzyć sam. Dwukrotnie odrysuj na kartce dłoń mamy albo taty. Wypełnij je liczbami od 0 do…., do ilu chcesz. Ważne, by zapisać wszystkie kolejne liczby, a potem graj według reguł podanych we wzorze. Dobrej zabawy!

gra w łapki  (źródło: https://rysopisy.eduzabawy.com)


  zrób to sam nr 3: majsterkowanie

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe święto – Dzień Mamy. Jesteś na nie gotowy? Jeśli nie, to tu, w wielkiej tajemnicy podpowiadamy, co możesz zrobić. Tylko pssst!

Przygotuj czysty słoik z ładną nakrętką albo niewielkie pudełko. Wydrukuj kartę z linku pod spodem i odetnij największy napis. Pokoloruj go i obklej nim pojemnik. Resztę powierzchni ozdób według uznania, np. obwiąż słoik kokardą. Jeśli brak Ci czasu, możesz wykorzystać kolorową kopertę lub torebkę na prezent. Rozetnij kupony, zwiń je w rulonik i wsyp do pojemnika. 26 maja wręcz go Mamie i powiedz, że to skarbiec miłych rzeczy, które może losować zawsze wtedy, gdy będzie potrzebowała chwili relaksu. Powodzenia!

► czas na relaks dla Mamy  (źródło: rysopisy.eduzabawy.com)