1 czerwca 2020 r. obchodzimy „Dzień Dziecka”

1 czerwca 2020r. obchodzimy „Dzień Dziecka”. Tego dnia pamiętamy nie tylko o najmłodszych, ale o wszystkich dzieciach – nawet jeśli z biegiem lat bardzo wyrosły i same zdążyły zostać rodzicami. Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna pragnie złożyć wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka najserdeczniejsze życzenia. „Bądź dzieckiem jak najdłużej. Jak dziecko baw się, śmiej. I kochaj tak jak dziecko. I serce dziecka zawsze miej!”

Ze względu na pandemię wiele atrakcji zaplanowanych z okazji Dnia Dziecka odbędzie się tylko online. Internetowe atrakcje dla dzieci, w tym gry on-line, spektakle teatralne, bajki           i prezentacje – przygotowała Kancelaria Premiera oraz TVP ABC na Dzień Dziecka.  Można obejrzeć Wiadomirka https://www.facebook.com/watch/?v=569751970626908. Atrakcje przygotowane dla dzieci dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/edziendziecka. Dzieci będą mogły m.in. zagrać w grę on-line „Godność, wolność i niepodległość”, obejrzeć bajki „Przygody Bolka i Lolka”, „Reksio”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, a także przedstawienia teatralne „Baśń o trzech konikach”, „Pchła Szachrajka”, „Bajki robotów”.
Najmłodsi będą mogli również podszkolić swoje umiejętności kulinarne, nauczą się jak  zrobić domowy budyń, zdrową sałatkę warzywną czy karpatkę.
Na dzieci czekają także zajęcia sportowe z polską gwiazdą short tracku Natalią Maliszewską  i wioślarką Natalią Madaj-Smolińską, eksperymenty i kursy majsterkowania, cykl muzyczny dla dzieci „DoNuta Taktuje” oraz zajęcia techniczne. /E.K.M/