5 grudnia Dzień Wolontariusza

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,

ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,

z jakim tej pomocy się udziela.”

Jan Paweł II

Każdego roku, 5 grudnia obchodzone jest Międzynarodowe Święto Wolontariuszy – ludzi, którzy niosą pomoc oraz wspierają różnego rodzaju inicjatywy i organizacje. W naszej szkole został przygotowany apel poświęcony tematowi, który tkwi na co dzień w naszym życiu, który jest obok nas, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jest to pomoc drugiemu człowiekowi.

Wolontariusze naszej szkoły przygotowali informacje na temat działalności Szkolnego Koła Caritas. To już pięć lat, jak rozpoczęło działalność Szkolne Koło Caritas. Wolontariusze mieli możliwość uświadomienia uczniom, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi.

Na apelu szkolnym zostali wyróżnieni najbardziej zaangażowani członkowie Szkolnego Koła Caritas: Julia Pietruś, Zofia Kołacz, Patrycja Szyndak, Amelia Kluk i Anna Kosiek. Zostały wręczone podziękowania i skromny słodki upominek. Opiekun Szkolnego Koła Caritas bardzo serdecznie dziękuje za pracę i poświęcony czas wszystkim wolontariuszom naszej szkoły. Pamiętajcie Kochani, że dobro wraca!

/E.K.M/