PAPIESKIE ROCZNICE

 „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
Tylko załóż wygodne buty,
bo masz do przejścia całe życie”.
Jan Paweł II

Ostatnie tygodnie bogate były w wydarzenia, które kierowały nasze myśli ku Janowi Pawłowi II.  W marcu przeżywaliśmy rocznicę nadania naszej szkole imienia tego Wielkiego Papieża. 2 kwietnia wspominaliśmy bolesne chwile, kiedy to Jan Paweł II odchodził do domu Ojca.  Natomiast miniona niedziela to wielkie święto, o które nasz Patron tak bardzo zabiegał, pragnął bowiem, żeby wypełniły się słowa Jego Mistrza: „aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz”.

Dzisiaj żyjemy w czasach lęku, niepewności. Z tak wielu rzeczy musieliśmy zrezygnować. Nie możemy spotykać się w szkole, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych czy sportowych. Czasem, tak po ludzku, brakuje nam nadziei.

Pamiętajmy jednak, że 12 lat temu wybraliśmy na Patrona naszej szkoły człowieka nadziei, który nieustannie powtarzał: „Nie lękajcie się!”

Jan Paweł II może nas dziś przeprowadzić przez ten ciężki czas, pokazać, że trzeba być mocnym wiarą i dostrzegać wokół siebie ludzi, którzy potrzebują pomocy, ciepłego słowa czy kilku chwil naszego czasu.

Pokażmy naszym życiem, że wybór Jana Pawła II na naszego przewodnika nie był przypadkowy, ale świadomy i konsekwentnie staramy się iść po Jego śladach.

Powróćmy też na kilka chwil do uroczystości sprzed lat. Obejrzyjmy prezentację, która przypomni nam wydarzenia, pozostające ciągle żywe w naszej pamięci.