Pieczenie świątecznych pierników

Święta tuż, tuż …
Co roku przed Bożym Narodzeniem przedszkolaki wzbogacają wiadomości na temat tradycji i symboliki świąt. Wykonują kartki, dekoracje, kolorowe łańcuchy na choinkę, ozdabiają papierowe bombki, śpiewają kolędy i pastorałki.
Tak też było tym razem. W środę, po śniadaniu rozpoczęło się wielkie pieczenie świątecznych pierników. Najpierw wszyscy dokładnie umyli rączki, ubrali kolorowe fartuszki i z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Maluchy z wielką radością wałkowały przygotowane przez panią ciasto i wycinały foremkami różne wzory. Następnie ciasteczka powędrowały do piekarnika, a rozchodzący się niezmiernie apetyczny, korzenny zapach wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Z niecierpliwością wszyscy czekali na następny dzień, aby móc dokończyć swoje pierniczkowe dzieło. Dekorowanie ciasteczek kolorowymi lukrami i barwnymi posypkami, a później degustacja sprawiły dzieciom ogromną radość.
Dziękujemy Stowarzyszeniu „Wspólna Szkoła” za sfinansowanie kulinarnych zajęć, które były częścią realizacji projektu pt. „Warsztaty twórcze dla dzieci
i młodzieży”.