Ślubowanie klasy pierwszej

7 października 2021 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Uczniowie w odświętnych strojach galowych zaprezentowali efekty przygotowań do tego uroczystego dnia pokazując znajomość zasad ruchu drogowego, tańcząc i śpiewając piosenki. Zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Głojscach dokonała pani Dyrektor Szkoły Elżbieta Knap.
Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane wspaniałymi prezentami ufundowanymi przez rodziców.
Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

K. Adamska