Spotkanie autorskie

23 maja w Bibliotece Publicznej w Dukli odbyło się spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską, polską pisarką książek dla najmłodszych. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej. Autorka z wielkim zaangażowaniem przedstawiała swoje książeczki, opowiadała o przygodach swoich bohaterów.

Celem spotkania autorskiego było kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań najmłodszych i szerzenie wśród nich nawyku sięgania po książki oraz zapoznanie z twórczością Pani Renaty Piątkowskiej. Praktyka uczy bowiem, że uczniowie chętniej sięgają po książkę, której autora bezpośrednio poznali. Takie spotkania autorskie są zatem aktywną zachętą do czytania, rozwijają wrażliwość uczniów i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka. Miłą niespodzianką była możliwość kupienie książeczek autorki z osobistą dedykacją.

Składamy podziękowanie pani dyrektor Biblioteki Publicznej w Dukli Joannie Szczurek za umożliwienie uczniom naszej szkoły bezpośredniego kontaktu z poetką Renatą Piątkowską. /M.S/