Teatr online w naszej szkole

 

Uczniowie klasy I obejrzeli dwa spektakle teatralne w ramach Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL Online.

23 września ,,Złota Ryba” – wilk morski opowiadał o rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze odczuli, że zachłanność prowadzi do zguby. Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, co jest w życiu naprawdę ważne.

24 września „Mój przyjaciel pies” to pełen humoru spektakl dla dzieci. Opowiadał historię pewnego Misia, który w drodze do sklepu po jajko spotyka biednego, głodnego i bezdomnego psa. Bardzo chciałby go zabrać do domu, ale Tata Niedźwiedź nie lubi piesków, dokuczyły mu bowiem, kiedy jeszcze żył w lesie. Czy małemu Misiowi  uda się zaprzyjaźnić z psem? Czy tata zgodzi się by pies zamieszkał u nich pod łóżkiem? Jaką rolę odegra pojawienie się groźnego i podstępnego Lisa? Tego dzieci dowiedziały się oglądając to sympatyczne przedstawienie.

Inscenizacje wystawione zostały  przez Fundacje „Zaułek” Krzysztofa Falkowskiego i TeatRyle, a widzowie mogli je zobaczyć za pomocą nośników multimedialnych. To były dwa wspaniałe, pełne pozytywnych emocji dni.

K. Adamska