Zapachniało świętami…

W dniach 7, 8 oraz 9 grudnia w naszej szkole zapachniało pierniczkami. Wszystkie chętne dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I – IV wzięły udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Wspólna Szkoła” w Głojscach.

Celem zajęć było m.in. przygotowanie ciasta oraz pieczenie i dekorowanie pachnących pierniczków, które są nieodłącznym elementem bożonarodzeniowego menu.

Dzieci, odpowiednio przygotowane do pracy, wałkowały, ugniatały, wykrawały różne pierniczkowe kształty, a następnie układały je na blachę.

Wszystkie pracowały z ogromnym zapałem i zaangażowaniem. Nie mogły doczekać się efektu swojej pracy i skosztowania pysznych słodkości. Kiedy ciasteczka wystygły, dzieci dekorowały je kolorowymi lukrami, cukrowymi pisakami i posypkami.

Wszystkie artykuły potrzebne do zajęć kulinarnych zostały sfinansowane z projektu naszego stowarzyszenia: „Kreatywnie i z pomysłem” – twórcze spędzanie czasu wolnego dzieci i młodzieży SP w Głojscach” w ramach realizacji zadania publicznego: Organizowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży z terenu Gminy Dukla.

I.Janas